Czy można Mieć piękne zęby w pracy? - Stomatologia

Implanty zębów Gliwice

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna stanowi jedną ze specjalizacji stomatologii, której głównym zainteresowaniem jest odtwarzanie pierwotnych warunków zgryzu po całkowitej lub częściowej utracie zębów. Protetyka stomatologiczna

Czy można Mieć piękne zęby w pracy? - Stomatologia Implanty zębów Gliwice
jest dość szeroką dziedziną stomatologii, w ramach której dentysta wykonuje szereg różnych czynności i zabiegów. Do odtwarzania naturalnych warunków zgryzu używa się specjalnych wypełnień protetycznych. Można wyróżnić kilka rodzajów protez używanych w celu odbudowy utraconych lub uszkodzonych zębów. Jednym z rodzajów protez stomatologicznych są tak zwane protezy stałe, które charakteryzują się tym, że nie można ich wyjąć. Innym rodzajem protez są protezy ruchome, które można wyjąć z ust. Można wyróżnić jeszcze protezy kombinowane, będące połączeniem protez stałych oraz ruchomych. Jedną z usług oferowanych przez gabinet stomatologiczny w ramach protetyki jest chociażby zakładanie koron oraz mostów, a nawet licówek. Protetyka jest dość prężnie rozwijającą się dziedziną stomatologii, która posiada spore możliwości odbudowy i przywrócenia właściwych warunków zgryzu w jamie ustnej.


Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu

Digital Smile Design, inaczej zwane Cyfrowym Projektowaniem Uśmiechu, jest specjalną usługą oferowaną przez dobry gabinet stomatologiczny. Współcześnie dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, stomatologia jest w stanie przeprowadzić wiele zabiegów bezinwazyjnie. Digital Smile Design korzysta z nowoczesnych technologii, a sama usługa polega na projektowaniu uśmiechu na podstawie fotografii. Usługa Cyfrowego Projektowania Uśmiechu pozwala na przewidzenie rezultatu planowanego leczenia stomatologicznego. Przeprowadzenie wywiadu z pacjentem oraz zapoznanie się z jego oczekiwaniami związanymi z rezultatem leczenia stomatologicznego jest istotnym elementem przeprowadzenia Cyfrowego Projektowania Uśmiechu. Pacjent bierze czynny udział w procesie projektowania idealnego uśmiechu. Skorzystanie z Digital Smile Design pozwala na szczegółowe rozplanowanie poszczególnych etapów leczenia, wszystko po to, żeby osiągnąć oczekiwany przez pacjenta rezultat. Dentysta oferujący wykonanie takiego zabiegu pogłębia jednocześnie zaufanie pacjenta do przeprowadzanych przez lekarza zabiegów.


Chirurgia stomatologiczna

Stomatologia jest na tyle obszerną dziedziną medycyny, że w jej ramach można wyróżnić kilka specjalizacji zajmujących się wykonywaniem określonych zabiegów dentystycznych. Jedną ze specjalizacji stomatologicznych jest chirurgia stomatologiczna. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz jej okolic, a sama specjalizacja pochodzi z pogranicza dwóch dziedzin medycyny, takich jak stomatologia oraz chirurgia. Zabiegi wykonywane w gabinecie dentystycznym w ramach chirurgii stomatologicznej to usuwanie zęba, ewakuacja ropnia oraz montowanie implantów. Chirurgia stomatologiczna stanowi szeroki oraz istotny dział stomatologii, zajmujący się wykonywaniem zabiegów operacyjnych w obrębie jamy ustnej oraz w okolicach twarzoczaszki. Można wyróżnić wiele zabiegów wykonywanych w ramach tej specjalności. Dentysta zajmujący się wykonywaniem zabiegów chirurgicznych musi posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętności. Najczęściej wykonywanymi zabiegami w ramach chirurgii stomatologicznej są ekstrakcja zęba, leczenie ropni oraz odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku.


Leczenie wad zgryzu

Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się nie tylko leczeniem samych zębów, ale zajmuje się także leczeniem okolic przyległych, profilaktyką oraz korygowaniem wad zgryzu. Można wyróżnić kilka specjalizacji stomatologicznych, z których każda zajmuje się leczeniem określonego zakresu chorób i wad. Ortodoncja jest działem, który zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu za pomocą specjalnych aparatów ortodontycznych. Lekarz dentysta specjalizujący się w leczeniu wad zgryzu jest nazywany ortodontą. Można wyróżnić dwa rodzaje wad zgryzu ze względu na ich powstawanie. Istnieją więc wady zgryzu, które są wrodzone oraz takie, które są nabyte. Czynnikiem mogącym mieć wpływ na wrodzone wady zgryzu jest genetyka. Z kolei nabyte wady zgryzu najczęściej wykształcają się w przeciągu kilka lat życia dziecka i stanowią następstwo niewłaściwych nawyków. Wada zgryzu może pojawić się także podczas wymiany zębów mlecznych na zęby stałe lub też w wyniku jakiegoś urazu twarzy. Niezależnie od przyczyny powstania, wada zgryzu może być skorygowana poprzez wdrożenie przez dentystę odpowiedniego leczenia.