Kilka ważnych spraw zębowych - Stomatologia

gabinet dentystyczny brenna

Założenie małego gabinetu dentystycznego

Niektórzy dentyści lubią pracować samodzielnie i zakładają małe gabinety dentystyczne. Pracują wówczas jako dentyści prywatni, a ich usługi zwykle są płatne. Dlatego prowadzenie małego gabinetu dentystycznego jest d

Kilka ważnych spraw zębowych - Stomatologia gabinet dentystyczny brenna
la nich bardzo opłacalne i rentowne z uwagi na to, że ludzie zawsze posiadają jakieś problemy z zębami. Jednak na założenie małego gabinetu dentystycznego trzeba dostać pozwolenie i założyć go w odpowiednim miejscu, żeby móc cieszyć się ze sporej liczby pacjentów.

Dlatego w małym gabinecie dentystycznym świadczone są praktycznie wszystkie usługi dentystyczne, od samego przeglądu dentystycznego po usuwanie zepsutych zębów, które już nie nadają się do leczenia. Niektórzy dentyści posiadający małe gabinety zajmują się również wstawianiem protez.


Zakres usług świadczonych w dużym gabinecie dentystycznym

Prowadzenie dużego gabinetu dentystycznego wiąże się z potrzebą zatrudnienia większej liczby dentystów, co sprawia, że w takim gabinecie wykonywane są różnego rodzaju zabiegi dentystyczne, ale nie zawsze wpływa to na zmniejszenie kolejek, ponieważ takie gabinety cieszą się dużą popularnością. Dlatego w dużych gabinetach dentystycznych zatrudnieni są nie tylko sami dentyści, ale również recepcjonistki, pielęgniarki i komputerowcy.

Dzięki temu obsługa dużego gabinetu dentystycznego przebiega bardzo sprawnie, a pacjenci nie muszą zbyt długo siedzieć pod gabinetem, ponieważ są zapisywani na dobrze wyznaczane godziny. Poza tym są dzieleni pomiędzy dentystami wykonującymi określone usługi stomatologiczne.


o chirurgii szczękowo-twarzowej w Wikipedii

Chirurgia szczękowo-twarzowa ? dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szczękowo-twarzowa